خدمات

تاوریست توسعه پایدار و دستیابی به اهداف در جلب رضایت مشتریان را ضامن بقای خود می داند. بر این اساس در برآورده سازی اهداف سازمانی خود جدیت، پشتکار و اصالت تولیدات را در نظر گرفته است.

طراحی و مهندسی

گروه طراحی و مهندسی تاوریست با بهره بردن از تخصص پرسنل مجرب و بنا به درخواست مشتری، طراحی سه بعدی و محاسبات فنی را انجام داده و پس از اخذ تاییدیه کارفرما ضمن تهیه نقشه های کارگروهی موضوع را به واحد ساخت و تولید ارجاع می دهد تا نمونه اولیه تولید گردد.

نرم افزارهای مورد استفاده در این واحد عبارتند از:

 • PLS, CADD, POLE, SAPS, Tower
 • TNX Tower
 • RISA Tower
 • CSI SAFE, ETABS
 • Mechanical Desktop
 • Tekla Structure

اهم توانمندیهای این واحد عبارتند از:

 • طراحی دکلهای لتیس، تلسکوپی، رادار، روف تاپ و ….
 • طراحی اتصالات سازه ای
 • تهیه نقشه های کارگاهی، مونتاژی و تولیدی و نصب
 • تهیه لیست مواد، پکینگ لیست
 • تصدیق کامپیوتری دکل به
 • صورت سه بعدی قبل از تولید
 • بایگانی مدارک فنی مطابق با ISO 9001

ساخت و تولید

کارخانه تاوریست با مساحتی بالغ بر 4000 مترمربع در شهرک صنعتی خوارزمی در 45 کیلومتری جنوب غربی استان تهران واقع شده است. این واحد صنعتی با بهره مندی از ماشین آلات تمام اتوماتیک، پانچ و برش، نبشی و ورق و استفاده از تکنولوژیهای نوین مهندسی تولید، ظرفیت تولید سالانه بالغ بر 12000 تن انواع دکلهای انتقال نیرو و مخابراتی لتیس را دارا می باشد.

 
پس از دریافت نقشه های کارگاهی از واحد طراحی و تامین مواد اولیه با تایید واحد کنترل کیفیت، تکنولوژی برش تهیه و عملیات ساخت آغاز می گردد. در ابتدای هر پروژه نمونه سازی اولیه صورت گرفته و سازه مورد نظر به واحد نصب تحویل داده می شود تا بنابر شرح کار نصب افقی یا عمودی انجام و از انطباق سازه ای نمونه اولیه اطمینان حاصل شود. در صورت لزوم نمونه اولیه به پژوهشگاه نیرو جهت تست کشش و مطابق با درختواره بارگذاری ارسال می گردد و پس از تائیدیه، تولید انبوه آغاز می گردد.

برخی ماشین آلات تاوریست

پانچ و برش تمام اتوماتیک نبشی تا سایز 200
پانچ و برش تمام اتوماتیک نبشی تا سایز 100
پانچ و دریل ورق تمام اتوماتیک تا ضخامت 40 میل
تمام هیدرولیک 5 کاره
فرز تراش یال نبشی
برش پلاسما عرض 2 متر
جرثقیل دروازه ای
جرثقیل سقفی

گالوانیزاسیون

پس از تولید مواد اولیه براساس تکنولوژی برش و لیست مواد و تائید واحد کنترل کیفی، قطعات ساخته شده به منظور افزایش عمر مفید به واحد گالوانیزه گرم ارسال می گردند تا مطابق با استانداردهای بین المللی مانند ASTM-A123 فرایند آبکاری انجام و کنترل و پایش گردد. ­قطعات در کارگاه گالوانیزه پس از آماده سازی و طبقه بندی به حوضهای چربی گیری و اسیدشویی روانه شده تا آلودگی های ناشی از حمل و نقل و ساخت و تولید از آنها زدوده شود. پس از آماده سازی سطحی، قطعه تمیز به وان گالوانیزه منتقل شده و در حمام روی مذاب در دمای حدود 450 درجه سانتیگراد غوطه ور می شود. در اثر این عمل روی مذاب چسبندگی بهتری با سطح فولاد برقرار می کند و با آهن واکنش داده و چندین لایه ترکیبات بین فلزی آهن، روی تشکیل می گردد. ترتیب این لایه ها از داخل به بیرون عبارتند از: گاما (75 درصد روی، 25 درصد آهن)، دلتا (90 درصد روی، 10 درصد آهن)، زتا (94 درصد روی، 6درصد آهن) و بیرونی ترین لایه اتا (100 درصد روی) پس از عملیات غوطه وری، قطعه خارج شده از وان مذاب مطابق دستورالعمل ASTM A780 بررسی و در صورت لزوم اصلاح و ترمیم می شوند و چنانچه عیوب پوشش طبق الزامات استاندارد قابل اصلاح نباشد، عملیات مجددا تکرار میشود. قطعات تائید شده مطابق استاندارد ASTM-A123 بازرسی فنی شده و گزارش کامل تصویری به همراه فرم های مربوطه تکمیل میگردد. در فرم تکمیل شده ضخامت سنجی و گزارش تست چسبندگی درج میگردد و به انبار محصول ارسال می گردند.

تضمین و کنترل کیفیت

مهمترین واحد در تعالی محصولات تاوریست، واحد تضمین و کنترل کیفیت می باشد. مسئولیت این فرآیند حصول تمامیت ویژگیهای مطلوب در یک محصول مطابق با استانداردهای بین المللی و ملی و مطابق با درخواست کارفرما می باشد.

اهم وظایف این واحد عبارتند از:

 • کنترل شیمیایی، چشمی و ابعادی مواد اولیه قبل و حین ورود به انبار و تطابق با مستندات خرید کالا
 • کنترل چشمی، ابعادی قطعات ساخته شده در کارگاه ساخت و تولید و تطابق با نقشه های پارت
 • کنترل جوشکاری و انجام تستهای PT، VT، UT در صورت لزوم و کنترل دور جوش
 • کنترل و نظارت بر نصب نمونه تولید شده و تطابق با نقشه های نصب و صدور مجوز حمل به کارگاه گالوانیزه
 • کنترل تعدادی و وزنی قطعات تولید شده قبل از حمل به کارگاه گالوانیزه و تطابق با لیست مواد پروژه
 • کنترل حین عملیات گالوانیزه
 • کنترل حین بسته بندی و مطابقت با پکینگ لیست و صدور مجوز حمل به محل مشتری

واحدتضمین و کنترل کیفیت موظف می باشد تا کوچکترین مغایرت موجود را طی فرمهای از پیش تنظیم شده مستقیما به مدیریت گزارش و درصورت لزوم دستور توقف تولید را صادر نماید.

تاوریست پیش از شروع هر پروژه برنامه کنترل و تضمین کیفیت (QCP) را تدوین و تهیه می نماید.

تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه تاوریست همواره با درنظر گرفتن نیازهای اعلامی از طرف کارفرما و مطالعه و بررسی مشکلات و موانع اجرایی پروژه ها سعی در ارائه راهکارهایی مبتنی بر حداقل استفاده از منابع و حداکثر بهره وری را درصدر وظایف خود میداند. در این راستا نیز طراحی دکلهای مخابراتی ICB و QENB با فونداسیون پیش ساخته به منظور کاهش سرعت اجرا و فضای اشغالی در صنعت مخابرات انجام و به بهره برداری رسیده است.

بسته بندی و حمل

این واحد مسئولیت شمارش و بسته بندی قطعات موجود در انبار محصول را مطابق با پکینگ لیست دریافتی از واحد طراحی و مهندسی داراست. رعایت اصول بسته بندی، ایمنی و نصب پلاکهای کنترل کیفیت و پکینگ لیست روی هر بندیل قبل از حمل انجام شده و محموله توسط جرثقیل یا لیفتراک بر روی وسیله حمل بارگیری و به محل مشتری ارسال می گردد.

بهداشت، ایمنی و محیط زیست

تو را گفتیم و میگوئیم ای یار      که اول ایمنی شرط است درکار

ایجاد و ارتقا سطح فرهنگ ایمنی و بهداشت حرفه ای در صنعت از اهداف این بخش می باشد. تاوریست توانسته است با دریافت گواهینامه HSE-MS سیستم مدیریت یکپارچه در زمینه بهداشت شغلی، ایمنی و محیط زیست را در مجموعه خود مستقر نماید. اهم الزامات HSE در کارخانه تاوریست عبارتند از:

1. استقرار مدیر HSE در کارگاه

2. آرم، علائم لباس کار و جنس آن

3. الزامات جوشکاری و برشکاری

4. الزامات ایمنی کار در ارتفاع

5. تجهیزات جلوگیری از سقوط